JAK SPRÁVNĚ ZABALIT BALÍK

Aby byla Vaše zásilka doručena včas a aby se zabránilo poškození, připravili jsme pro Vás pár rad jak dobře připravit Váš balík k odeslání. Na balení používejte pouze pevné a nepoškozené krabice. Balíky až do hmotnosti 70 kg, nemusí být na paletě. Pokud je však Váš balík těžší než 23 kg, nalepte prosím na krabici štítek s nápisem "HEAVY".

1. Vnitřek zásilky musí obsahovat výplň

Spolu s obsahem zásilky vkládejte do krabice i výplň. Na balení používejte krabice vždy jen o něco větší než je posílán předmět. V případě, že by byla použita velmi velká krabice vzhledem k posílanému předmětu, bylo by potřeba velké množství výplně a to by mohlo způsobit deformaci balíku během přepravy.
photo-07

2. Způsob zalepení krabice

Na zalepení balíku použijte dostatečné množství lepící pásky. Zásilku v žádném případě nepřevazujte žádným provázkem, lanem ani šňůrkou.
photo-07

3. Způsob jak správně nalepit přepravní štítek

V případě, že jste na balení nepoužili novou ale už starší krabici, je třeba z ní odstranit všechny ostatní štítky, nálepky nebo značení. Přepravní štítek nalepte na vrchní část krabice aby nebyl přepravní štítek nijak ohnutý přes okraj. Doporučujeme kopii štítku vložit do krabice a v případě poškození přepravního štítku na krabici, nám může pomoci jeho kopie uvnitř krabice.
photo-07

Jak správně připravit paletu na odeslání

Aby byla Vaše paleta doručená včas a aby se zabránilo jejímu poškození, připravili jsme pro Vás pár rad jak správně paletu nachystat k odeslání. Přepravujeme stohovatelné i nestohovatelné palety. V případě že je možné Vaši paletu stohovat ale nepřejete si to – aby nedošlo k případnému poškození, označte to písemně na paletu. Když je zboží na paletě uložené do tvaru “pyramidy” je jasné, že na tuto paletu nebudou položeny další palety.

1. Uložení zboží na paletu

Zboží na paletu uložte vždy tak, aby nepřesahovalo okraj palety. Nedokážeme přepravit palety, na kterých zboží přesahuje okraje palety.
photo-07

2. Zpevnění palety

Zboží na paletě je vždy potřeba zpevnit tak, aby při přepravě zůstalo na svém místě. Na zpevnění používejte strečovací folii, vázací prostředky a nebo popruhy. Nikdy nezapomeňte zboží zpevnit i s paletou.
photo-07

3. Jak zabalit předměty nepravidelných tvarů

Válcovité předměty
Válcovité předměty musíme na paletu vždy upevnit za pomocí popruhů tak, aby díly nepřesahovali okraje palety.
photo-07
Zboží s ostrými hranami
Předměty s ostrými hranami bez obalu připevníme k paletě vždy pomocí stahovací pásky. Přečnívající ostré části předmětu, je potřebné vždy důkladně obalit.
photo-07

4. Jak a kam správně umístít štítek

Přepravní štítek, příp. další štítky vždy umístěte na boční stranu palety, tak aby nebyl přepravní štítek nijak ohnutý přes okraj. Lepení štítku na materiály, kde by nemusel štítek pevně držet (např. dřevo, guma, textil) zpevníme lepící páskou, sešívačkou a nebo lepidlem.
Doporučujeme vložit kopii přepravního lístku dovnitř jedné z krabic a nebo ji nalepit na přepravované zboží ještě před jejich zabalením do strečové folie. V případě poškození přepravního štítku na paletě, nám to může pomoci.
photo-07